Kto decyduje o rozpoczęciu i zakończeniu sezony grzewczego?
O rozpoczęciu lub zakończeniu sezonu grzewczego decyduje odbiorca ciepła posiadający umowę z Elektrociepłownią Ciechanów, np. spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa, właściciel lub zarządca budynku.
Nie decydują o tym organy państwowe (kiedyś decydowali Wojewodowie), ani żadne inne względy np. pogodowe.
W mieszkaniu jest za chłodno – co zrobić?
Jeżeli mieszkasz w budynku zarządzanym przez spółdzielnię, wspólnotę lub administratora, zgłoś problem bezpośrednio do zarządcy budynku. To on podejmuje decyzję o potrzebie dostawy ciepła do budynku. Służby eksploatacyjne EC pozostają w ciągłej gotowości, aby dokonać włączenia ogrzewania w obiektach, gdzie użytkownicy zgłaszają taką potrzebę. Nie ma sezonowości dostawy – ciepło na cele centralnego ogrzewania może być dostarczane do budynków przez 12 miesięcy w roku, jeśli życzy sobie tego nasz odbiorca.
Węzły cieplne wyposażone są w automatykę pogodową, która dostosowuje dostawę ciepła do aktualnych warunków pogodowych. Nie ma więc problemu z przegrzewaniem mieszkań.
Brak ogrzewania lub ciepłej wody - gdzie zgłosić problem?
W przypadku problemów z ogrzewaniem lub ciepłą wodą użytkową w pierwszej kolejności należy skontaktować się z administratorem lub zarządcą budynku.
Za stan techniczny instalacji znajdujących się wewnątrz budynku i lokali odpowiada właściciel lub zarządca nieruchomości. Wszelkie awarie, usterki i nieprawidłowości związane z instalacją wewnętrzną należy zgłaszać bezpośrednio do administratora.
Jeżeli problem dotyczy sieci ciepłowniczej należącej do EC, odpowiednie służby niezwłocznie podejmą działania w celu przywrócenia dostaw ciepła.
Mam pytanie dotyczące dostawy ciepła. Gdzie uzyskać informacje?
W sprawach związanych z dostawą ciepła, warunkach umowy lub funkcjonowaniu systemu ciepłowniczego zachęcamy do kontaktu z Elektrociepłownią Ciechanów.
W sprawach dotyczących instalacji znajdujących się w budynku lub mieszkaniu, rozliczeń kosztów ogrzewania oraz temperatury w lokalu należy kontaktować się z administratorem lub zarządcą nieruchomości.

